۱۲۰ کیلومتر باند دوم در خراسان جنوبی احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «وحید داعی» امروز (۷ فروردین) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی حدود ۲۰  معاونت و سازمان تابعه دارد که در استان ها خدمات بسیاری ارائه می دهند.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع ۱۷ هزار ۱۶۲ کیلومتر راه در سطح استان وجود دارد، گفت: تاکنون ۶۵۸ کیلومتر از این راه ها به باند دوم تبدیل شده است که در سال گذشته ۶۵ کیلومتر ایجاد  و به بهره برداری رسیده است.

 

داعی ادامه داد: هدف گذاری در سال جاری احداث ۱۲۰ کیلومتر باند دوم جاده در خراسان جنوبی است تا جهش ۸۵ درصدی در این زمینه داشته باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه راه های روستایی نیز هدف گذاری برای امسال، افتتاح و بهره برداری از  ۱۳۰ کیلومتر است، ادامه داد: پروژه راه آهن زاهدان تا ایستگاه یونسی حدود ۹۰۰ کیلومتر در ۲۳ قطعه است که در مهرماه سال گذشته  قطعه ۱۶ این راه آهن به طول ۳۲ کیلومتر در استان خراسان جنوبی با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شده و اکنون ۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی به راه آهن آنتی فردوس اشاره و بیان کرد: در مجموع  از سال گذشته اجرای ۱۰۳ کیلومتر راه آهن در استان با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان آغاز شده است.

 

داعی افزود: در حال پیگیری هستیم تا عملیات اجرایی قطعه ۱۷راه آهن به طول ۴۲  کیلومتر را امسال آغاز کنیم.

 

وی در ادامه گفت: قراردادهای استان خراسان جنوبی در بخش راه حدود یک هزار میلیارد تومان است که امسال به یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه اجرای این پروژه ها برای یک هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و برای ۹ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است، افزود: در سال گذشته ۲۲۰ میلیارد تومان منابع ملی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تخصیص یافت.

 

داعی با اشاره به اینکه در سال گذشته جشن اتمام مسکن مهر در استان خراسان جنوبی برگزار شد، گفت: سهمیه استان در طرح اقدام ملی مسکن ۵ هزار و ۲۰۰ واحد بوده که ثبت نام از متقاضیان انجام و در حال پایش است و امسال عملیات اجرایی این مسکن ها آغاز خواهد شد.

 

وی بیان کرد: گردش مالی این واحدهای مسکن اقدام ملی در استان یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی به بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۴۱ پروژه در سطح استان با اعتبار ۱۵۶ میلیارد ریال  در محلات کم برخوردار اجرا شده که در سال ۹۹ اعتبارات این حوزه افزایش می یابد.

۰
قبلی «
بعدی »
علی مهاجرانی فرد

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *