سد سیاهو سربیشه افتتاح شد

با حضور وزیر نیرو:

سد سیاهو سربیشه افتتاح شد

عملیات احداث سد سیاهو در سربیشه در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در حاشیه این آیین گفت: عملیات احداث سد سیاهو در سربیشه،  از سال ۱۳۸۴ آغاز شده، اکنون به مرحله آبگیری رسیده و بخشی از سیلاب‌های فصل زمستان در این سد مهار شده و امروز در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران، بهره‌برداری و افتتاح رسمی آن با حضور اردکانیان وزیر نیرو  آغاز شد.

او افزود: این سد با ظرفیت ۱۷ میلیون متر مکعب و با اعتباری بالغ بر۸۰ میلیارد ریال به منظور مهار، کنترل و ذخیره سازی جریان پایه و سیلاب‌های فصلی و تنظیم آن برای تأمین آب کشاورزی با ایجاد ۴۵۰ هکتار اراضی مدرن شبکه آبیاری و زهکشی و همچنین  توسعه دامپروری منطقه و ایجاد اشتغال پایدار، اجرا شده است.

امامی ادامه داد: پویش هر هفته الف- ب- ایران در سال ۹۹ پیش از این در استان‌های تهران، ایلام، مرکزی و سیستان و بلوچستان برگزار شد و در پنجمین پویش امروز طرح‌های صنعت آب و برق خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.

این پویش از نیمه دوم سال گذشته با هدف ایجاد فرصت برای تبیین خدمات گسترده و زیرساختی صنعت آب و برق و استمرار و آبادانی کشور آغاز شد و امسال هم ادامه دارد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز (شنبه) وارد خراسان جنوبی شد و در سفر یک روزه به این استان سه پروژه سد سیاهو، آبرسانی به شهر درمیان و روستاهای منطقه و طرح‌های آبرسانی به ۱۵ روستای استان افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه سربیشه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

سد مخزنی سیاهو به عنوان هشتمین سد خراسان جنوبی در فاصله ۱۳۰ کیلومتری بیرجند و ۶۷ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سربیشه بر رودخانه سیاهو با مساحت حوضه آبریز سه هزار و ۲۸ کیلومتر مربع ساخته شد.

۰
قبلی «
بعدی »
علی مهاجرانی فرد

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *