• صفحه خانگی
  • >
  • طبیعت
  • >
  • ۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار گرفته است

۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار گرفته است

مشیرالحق عابدی در حاشیه افتتاح پروژه‌های هفته جهاد کشاورزی در شهرستان درمیان اظهار داشت: در سطح استان در سال ۹۷ بین ۶۰ تا ۶۲ هکتار اجرای پروژه سیستم آبیاری نوین داشتیم که تا پایان سال ۹۸ این رقم به ۷۲ هکتار رسید تا جایگاه استان خراسان جنوبی از رتبه ۲۸ کشوری به رتبه بسیار رضایت بخش ۶ ارتقاء یابد و به همین میزان تقاضا برای اجرا و اعطای تسهیلات در سال جدید و در نوبت دریافت تسهیلات وجود دارد که امیدواریم با تخصیص کامل و به موقع بتوانیم پاسخگوی نیاز هم استانی‌ها باشیم.

وی افزود: با افزایش رویکرد استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و همچنین افزایش ۵۰ درصدی در سال جاری به نرم ۳۴ هکتار خواهیم رسید و با پیگیری‌های استاندار در راستای اجرای سند سازگاری با کم آبی خراسان جنوبی اولین استان کشور بود که اقدام کرد و توانست اعتبارات خوبی در این زمینه دریافت کند که جای شکرگزاری دارد و می‌توان از نهضت ۱۰۰۰ هکتار گلخانه در سطح استان به عنوان نمونه بارز آن یاد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از بهره‌برداری از چند پروژه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در شهرستان درمیان خبر داد.

وی در ادامه سفر به شهرستان درمیان از مزرعه شترمرغ پرواری خانم سیده سعیده اصغری روستای آویجان بازدید و  پروژه تصفیه آب مجتمع پرورش شترمرغ با صرفه جویی ۱۰ هزار لیتری آب روزانه و همچنین پروژه آبیاری تحت فشار اراضی مجاور مزرعه را افتتاح کرد.

این پروژه با مساحت ۲ هکتار با اعتبار ۲۶ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض دولتی و ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سهم آورده متقاضی و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای ۲۱ نفر بهره‌برداری شد.

بازدید از طرح واکسیناسیون دام سنگین بر علیه تب برفکی به استعداد بیش از ۲۰۰۰ رأس با اعتبار ۲۵ میلیون تومان و طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل از طرف اداره دامپزشکی شهرستان و مشارکت بسیج سازندگی به استعداد ۳۷۰۰۰ قطعه با اعتبار ۲۷ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از دیگر پروژه‌هایی بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از آنها بازدید کرد.

افتتاح واحد گلخانه‌ای کاشت سبزیجات و صیفی جات آقای یعقوبی در محل مجتمع گلخانه‌ای شهرستان با اعتبار ۸۸۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی ۴ درصدی و ۲۱۰ میلیون تومان سهم آورده متقاضی، افتتاح طرح آبیاری کم فشار چاه امید اسدیه با اعتبار ۴۴۱ میلیون تومان کمک بلاعوض دولت و ۹۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان آورده مالکین و اشتغالزایی ۱۰۴ نفر در سطح ۹۸ هکتار اراضی کشاورزی باغی و زراعی به صورت مشارکتی ۸۵ درصد تسهیلات دولتی و ۱۵ درصد آورده متقاضی نیز از پروژه‌های افتتاحی شهرستان درمیان در هفته جهاد کشاورزی بود.

۰
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *